Krokus Home
 
   Sprzedaż Sprzedaż  Systemy Internetowe Systemy Internetowe  Multimedia Multimedia  Agencja Agencja  e-Biznes e-Biznes  DTP DTP  Serwis Serwis 
   
Pomoc

  Krokus : DTP : Naświetlanie : Mechanizm i RIP  

Mechanizm i RIP

Jakość i szybkość

DotMate 7500 i 6500 w wersji P, wyprodukowane przez firmę ScanView, są naświetlarkami bębnowymi w pełni zintegrowanymi z dołączoną wywoływarką, produkującą wyperforowany film gotowy do produkcji płyt offsetowych.

Część naświetlająca w DotMate jest naświetlarką z tzw. bębnem wewnętrznym. Oznacza to, iż w trakcie naświetlania porusza się jedynie optyka a film rozpięty na wewnętrznej powierzchni bębna tworzy idealny, nieruchomy cylinder. Obraz generowany jest przez promień pojedynczego lasera który pod odbiciu od wirującego lustra (30000 obr/min) uderza w powierzchnię filmu. Rozdzielczość naświetlania może się zmieniać od 900 do 3600 dpi.

W odróżnieniu od naświetlarek, w których film porusza się w trakcie naświetlania (liniowe i bębnowe z bębnem zewnętrznym) takie rozwiązanie gwarantuje wyższą powtarzalność (5m) i optymalny dobór wielkości punktu dla każdej rozdzielczości.

Istotnym szczegółem konstrukcji jest także sposób umieszczenia filmu na bębnie, gdzie krótszy bok odpowiada szerokości bębna a dłuższy ułożony jest wzdłuż jego obwodu. Zwiększa to znacznie szybkość naświetlania tak, iż przygotowanie formatki B2+ przy rozdzielczości 1200dpi zajmuje tylko 53 sekundy, a przy okazji zmniejsza rozmiary maszyny.

Ponieważ naświetlarka pracujące w systemie on-line z dołączoną wywoływarką już po kilku minutach klient może odebrać gotowy film a jednocześnie mieć świadomość, że system, z którego korzysta został zbudowany w sposób maksymalnie przyjazny dla środowiska. W praktyce oznacza to m.in. filtrowanie i regenerację odczynników odpowiednią do rodzaju pracy oraz niskie zużycie wody, która pracuje w obiegu zamkniętym. Ponadto, dzięki temu, iż pracą obu modułów steruje komputer, operator naświetlarki jest natychmiast informowany o stanie wywoływarki, w tym, o takich parametrach, które mogłyby mieć wpływ na jakość prac. Może też błyskawicznie zmienić charakterystykę wywoływarki i dostosować ją do innego filmu, wymagającego np. dłuższego czasu wywoływania.

Do innych zalet DotMate'a 7500P należą m.in.:

  • Wyjątkowo precyzyjne podawanie filmu z kasety wejściowej i jego transport wewnątrz maszyny.
  • Standardowe wyposażenie naświetlarki w kasetę odbiorczą co pozwala na używanie innego nośnika (np. papieru) i wywoływanie go w zewnętrznej wywoływarce.
  • Wbudowany zasobnik na naświetlony film.
  • Niski poziom hałasu.
  • Łatwa obsługa przez operatora i serwis. Całkowity nadzór nad maszyną z RIP'a.
  • Zdalne monitorowanie pracy naświetlarki i RIP'a z programu RipWatch.
  • Możliwość uzupełnienia konfiguracji RIP'a o cyfrowy proofer, OPI, inteligentne sterowanie generacją zalewek oraz moduł impozycji.

DotMate 7500P może naświetlać prace o maksymalnym formacie 530x750 mm, który pokrywa w całości arkusz B2+, powszechnie używany na wielu maszynach drukarskich. Strefa opcjonalnej perforacji znajduje się poza obszarem naświetlania.

DotMate 6500P może naświetlać prace o maksymalnym formacie 480x650 mm, który pokrywa w całości arkusz A2+.

Jako dystrybutor firmy Bacher w Polsce firma Krokus posiada w swojej ofercie wszystkie elementy systemu Bacher Control 2000 począwszy od linijki aż do maszyny step and repeat.

RIP

DotMate 7500P i 6500 sterowane są przez programowy RIP oparty na Harlequin ScriptWorks 4.1 pracujący pod kontrolą Windows NT 4.0. Oprócz interpretacji prac postcriptowych umożliwia on ich podgląd na ekranie oraz pozwala na szeroką modyfikację parametrów interpretacji.

Do wyboru dostępnych jest wiele kształtów punktu rastrowego i raster stochastyczny (HDS). Dzięki opcji precyzyjnego generowania rastra (Harlequin Precision Screening) możliwe jest optymalne dobranie zestawu kątów i liniatur tak aby zminimalizować niebezpieczeństwo pojawienia się mory.

Choć do RipMate'a dołączone są dedykowane drivery do Macintosha i Windows 95/NT RIP akceptuje także prace przygotowane za pomocą standardowych driverów takich jak Linotronic 530.

Przygotowując pracę warto pamiętać o tym, że RIP może ułożyć kolejne strony na tym samym kawałku filmu (np. 2 x 2) pod warunkiem, że wszystkie znajdą się w jednym pliku.

Obecnie naświetlarnia przyjmuje do wykonania prace dostarczone na prawie wszystkich nośnikach oraz poprzez Internet.

Materiały i Proof

W celu zapewnienia najwyższej jakości prac wszystkie naświetlenia wykonywane są na nadkontrastowych filmach. Dzięki wysokiej gęstości optycznej (D>5.0) pozwala on skrócić czas kopiowania obrazu na płytę a co ważniejsze wiernie oddaje kształt małych punktów rastra stochastycznego.
Informacje

Strona społeczności Odoo dawnego OpenERP

Uruchomiliśmy nowa stronę społecznościową związaną z innowacyjnym systemem open source Odoo, dawnej nazywanym OpenERP-em. Na stronie znajdziesz opis funkcjonalności tego wspaniałego systemu i Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu. ERP + CMS + CRM + MRP + HR + wiele, wiele więcej. Odoo to Innowacyjna technologia i oprogramowanie.

Odoo - Open source ERP, CMS i CRM

Świat Druku w nowej odsłonie

Strona Świata Druku uzyskała zarówno nową szatę graficzna jak i całkiem nowe funkcjonalności. Jedny Słowem eZ Publish w wersji Flow pokazuje swój potencjał.

Świat Druku

ETF.COM.PL

Ruszył nowy serwis poświęcony Funduszom ETF i Funduszom portfelowym, oparty został o eZ Publish w najnowszej wersji 4.2. Zastosowaliśmy w nim jednocześnie wiele nowych rozszerzeń i rozwiązań.

Fundusze ETF i Fundusze portfelowe

Moduł płatności dla systemu eZ publish

Wdrożyliśmy różne moduły płatności dla systemu eZ publish. Rozwiązanie obsługuje płatnosci "przelewem", "za pobraniem" oraz współpracuje z serwisem platnosci.pl

więcej

Nowa usługa w naszej ofercie

Zapraszamy producentów odzieży do współpracy - poszerzyliśmy naszą ofertę o nadruki i wszywki odzieżowe - satyna, nylon, PCV.

więcej

Kolejna odsłona eZ publish

Kolejne, znaczące wdrożenie systemu CMS eZ publish.

Pro-Kreacja

Profesjonalny skaner płaski ScanMate F8 plus 11000dpi za 3900 zł więcej

Naświetlarka bębnowa w extra cenie więcej

eZ publish w najnowszej wersji

Pragniemy pochwalić się kolejnym wdrożeniem systemu CMS eZ publish. Tym razem już w jego najnowszej wersji.

Rybie Oko

Skaner bębnowy za 2950 zł

Zapoznaj się z nasza ofertą urządzeń używanych.
Na życzenie udzielamy gwarancji.

więcej

Wersja do druku 

Begin Front page  Kontakty  Mapa serwisu  Szukaj  Pomoc  Privacy

Copyright 1991-2024 Krokus, eZPublish Krokus Sp. z o.o.
webmaster@krokus.net.pl    powered by eZ publish ™
Valid XHTML 1.0!
»Sprzedaż«
»Systemy Internetowe«
»Multimedia«
»Agencja«
»e-Biznes«
»DTP«
»Serwis«